Juni: Het Pink in beeld
In het kader van het 100-jarige jubileum van vereniging De Zaansche Molen wordt elke maand één van onze molens uitgelicht.
In juni is oliemolen Het Pink, in Koog aan de Zaan aan de beurt. Op 6 en 21 juni vieren we feest.
Het Pink in de tijd
Molen Het Pink is de eerste molen die in bezit is gekomen van vereniging De Zaansche Molen. De molen staat als sinds 1620 op de huidige plek. Dat maakt Het Pink ook nog eens de oudste molen van de vereniging! Daarnaast was het Pink het hart van de vereniging, waar tot de jaren ’60 de algemene ledenvergaderingen werden gehouden, de jeugdvereniging zich huisde en de technische dienst van de vereniging zijn thuisbasis had én het Molenpanorama is er geschilderd door Frans Mars. Het panorama is te zien in het Molenmuseum.
Het feit dat molen Het Pink in juni in de schijnwerpers staat met mooie activiteiten is meteen het moment om de grote restauratie** die de molen nodig heeft onder de aandacht te brengen.
POP OP HET PINK
Op 21 juni is er een kleinschalig buitenfestival aan de achterzijde en op de stelling van de molen Het Pink. Zaans poptalent toont hun kleur tijdens deze Zaanse Pinkpop-editie.
14.00 – 16.00 uur Jong Zaans poptalent
Jong Zaanse poptalent dat komt optreden is aangemeld via Vocal Acadamy. Kom kijken en genieten!
De toegang voor de middag is gratis, maar wees verzekerd van een plekje door je via de link hieronder aan te melden vanwege een beperkt aantal plaatsen. Natuurlijk is de molen ook te bezoeken, praat met de molenaar en ontdek wat Het Pink te bieden heeft!
Aanmelden via: AANMELDING MIDDAGPROGRAMMA POP OP HET PINK Jong Zaans Poptalent
19.00 – 21.00 uur AURA Americana
Het duo gevormd door de Zaanse muzikanten Auke Broertjes (gitaar/zang) en Jindra Hilhorst (percussie, zang) zal komen optreden. Hun repertoire bestaat uit country ballads, pop folk met harmonieuze samenzang tot feestelijke Bluegrass. Het grasveld achter de molen is vanaf 18.30 open voor een voorprogramma van nieuwe talentvolle Zaanse zing- songwriters. Ook tijdens het avond programma is de de molen geopend!
Voor het avond programma is beperkt ruimte voor het publiek. Reserveer tijdig tickets via de link hieronder.
Vol = vol dus wees er snel bij!
Aanmelden via: AANMELDING AVONDPROGRAMMA POP OP HET PINK Aura Americana
Kaartverkoop avond:
- Regulier ticket: €10,-
- Tot 18 jaar: 6,25
- Ledenprijs: €2,50
- Reserveren via de bovenstaande link, betalen op locatie. Voorkeur voor pinbetalingen.
Pop op Het Pink is een onderdeel van IkToon en in samenwerking met Creative Factory, Vocal Academy, Fluxus en vereniging De Zaansche Molen.
*Luilak
Op 6 juni is de molen open van 19.00 – 24.00 uur voor de Luilakviering! Kom dit jaarlijkse feest beleven.
- Tot 23.00 uur wordt er olie geslagen. Als er natuurlijk genoeg wind is.
- Geniet van poffertjes uit een oud-Hollandse poffertjes kraam met wat te drinken.
Een deel van de molenploeg gaat de nacht door, om rond 06.00 uur ’s ochtends de molen in luilakstand te zetten. Op zaterdag, 7 juni, is de molen ook als gewoonlijk weer open.
**Crowdfunding
Oliemolen Het Pink en de twee bijbehorende schuren zijn nodig toe aan een totale restauratie. Deze molen, met een rijke historie in de streek en als oudste molen van vereniging De Zaansche Molen, verdient het om behouden te blijven. Nog steeds is Het Pink bedrijfsvaardig en is het de thuisbasis van de modelbouwclub voor jongeren, de toekomst van het molenerfgoed! Om deze traditie voort te zetten is daarom deze totale restauratie van groot belang. De restauratie omvat de volgende werkzaamheden: het vernieuwen van het riet op het achtkant, het aanbrengen van een houten bekleding op de kap, het herstellen van het kruiwerk, het herstel van de kapconstructie, het vernieuwen van de roeden en het volledig herstellen van de fundering van de oosterschuur en deels de fundering van de noorderschuur. Daarnaast wordt de oosterschuur volledig hersteld. Ook wordt een eenvoudige brandblusinstallatie geïnstalleerd en wordt brandcompartimentering aangebracht.
Dankzij de steun van Provincie Noord-Holland, het Molenfonds en het Fonds Edwin Bouw is een groot deel van de kosten al gedekt. Maar we zijn er nog niet! Helaas kunnen we de overige kosten als vereniging niet zelf dragen. Help daarom mee de restauratie mogelijk te maken! In juni starten wij daarom met de crowdfunding.
Doneer via de onderstaande QR-code of via deze link.
Heb je ideeën hoe je hier aan kan bijdragen door een leuke crowdfund actie? Mail dan naar marieverkaik@zaanschemolen.nl.